Τετάρτη, 24 Ιουλίου 2013

άψογη η διοργάνωση και η φιλοξενία του Ν.Ο.Λ


Στις 20 Ιουλίου 2013 ο ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΙΜΝΗΣ (Ν.Ο.Λ) διοργάνωσε Διασυλλογικούς Αγώνες Κανόε – Καγιάκ στα πλαίσια του πολιτιστικού φεστιβάλ «ΕΛΥΜΝΙΑ 2013».
Στον αγώνα συμμετείχαν με συνολικά 180 αθλητές οι Όμιλοι:  Ν.Ο.Χανίων , Ι.Ο.Θεσσαλονίκης , Ν.Ο.Μεθάνων ‘’Νηριής’’ , Γ.Ν.Ο.Σαλαμίνας , Ν.Ο.Χαλκίδας , Ε.Ν.Ο.Α, Ν.Α.Σ , Ν.Ο.Δ.Ω και ο Ν.Ο.Λ
Μας τίμησαν με την παρουσία τους οι αθλητές των Special Olympics του ΕΝΟΑ , οι οποίοι καταχειροκροτήθηκαν από τους παρευρισκομένους τόσο στους αγώνες όσο και κατά την τελετή της απονομής.

Οι αγώνες έγιναν με την εποπτεία της Ελληνικής Ομοσπονδίας Κανόε – Καγιάκ η οποία εκπροσωπήθηκε στην διοργάνωση από τον Έφορο Εθνικών Ομάδων κο Μπάμπο Βασίλη.
Η διοργάνωση και η φιλοξενία του Ν.Ο.Λ ήταν κατά γενική ομολογία άψογη κάτι άλλωστε που αναμενόταν λόγω της μακρόχρονης παρουσίας του Ν.Ο.Λ στον χώρο του ναυταθλητισμού.
Στην θάλασσα οι μικροί Λιμνιώτες αθλητές απέδειξαν για άλλη μια φορά την υπεροχή τους στον υγρό στίβο, καταλαμβάνοντας τις εξής θέσεις :
1η θέση Κ2 προαγωνιστική κορίτσια: Χρυσομάλλη Μαρία και Πορτοκαλίδη Βασιλική
1η θέση Κ2 προαγωνιστική αγόρια: Καλλίτσης Δημήτριος και Διάκος Κων/νος
1η θέση Κ2 παμπαίδων Σ.1: Καταραχιάς Αθανάσιος και Προύντζος Κων/νος
2η θέση Κ1 προαγωνιστική αγόρια Σ.2: Καλλίτσης Δημήτρης
2η θέση Κ1 παγκορασίδων:  Χρυσομάλλη Αγγελική
2η θέση Κ2 προαγωνιστική αγόρια: Νατιώτης – Πάγκαλος Νικόλαος και
Ρούσσος Γεώργιος
2η θέση Κ1 κορασίδων αρχαρίων Σ.2: Ντάνη Άννα – Μαρία
2η θέση Κ2 παγκορασίδων: Χρυσομάλλη Αγγελική και Τομαρά Λυδία
2η θέση Κ1 παμπαίδων Σ.1:  Καταραχιάς Αθανάσιος
2η θέση Κ1 παίδων αρχαρίων Σ.1: Κάβουρας Γεώργιος
2η θέση Κ2 παίδων αρχαρίων Σ.1: Λάσκος Χρήστος και Κάβουρας Γεώργιος
3η θέση Κ1 προαγωνιστική αγόρια Σ.1: Νατιώτης Πάγκαλος Νικόλαος
3η θέση Κ1 προαγωνιστική αγόρια Σ.2: Ρούσσος Γεώργιος
3η θέση Κ1 παίδων αρχαρίων Σ.3: Καλλίτσης Γεώργιος
2η θέση Κ2 κορασίδων αρχαρίων: Αναστασίου Αναστασία και Ντάνη Άννα – Μαρία
3η θέση Κ2 κορασίδων αρχαρίων: Προύντζου Δήμητρα και Χαρτσά Αρετή
3η θέση Κ1 προαγωνιστική κορίτσια: Πορτοκαλίδη Βασιλική
3η θέση Κ1 κορασίδων αρχαρίων Σ.1: Χαρτσά Αρετή
3η θέση Κ1 κορασίδων αρχαρίων Σ.2: Φονιαδάκη Αδαμαντία
3η θέση Κ2 κορασίδων: Ευσταθίου Ευαγγελία και Μαρούδη Παναγιώτα
3η θέση Κ2 παίδων αρχαρίων Σ.2: Καλλίτσης Γεώργιος και Ρούσσος Ιωάννης

Για την άψογη διεξαγωγή του αγώνα ευχαριστούμε τους διαιτητές κον Κασάμπαλη, κα Αχειλαρά , κα Γρίβα και κο Σατολιά.

Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμαρχο του Δήμου Μαντουδίου-Λίμνης-Αγ.Αννας κο Ανέστη Ψαρρό , τον Αντιδήμαρχο κο Γιάννη Στεργίου και τους εργαζόμενους στις υπηρεσίες του Δήμου που στήριξαν ο καθένας από την θέση του την προσπάθεια μας.

Μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς μας ,
  • Δίρφυς Α.Ε ,Στενή Εύβοιας, που στηρίζει κάθε προσπάθεια μας με την διάθεση των προϊόντων της, 
Τα ξενοδοχεία , εταιρείες και καταστήματα του Δήμου μας
  • Ασφάλειες Πανταζής
  • Καλαβριώτης Νικόλαος, Οπωροπωλείο
  • Καπελαρής Χρήστος, Αρτοποιείο
  • Κεραμιώτης Χρήστος, Διανομή ποτών & αναψυκτικών
  • Λεπίδας Αθανάσιος, Αρτοποιείο
  • Ξυράφης Βασίλης, Πρακτορείο ΟΠΑΠ
  • Πανταζής Δημήτρης – Σκούρας Δημήτρης, Οπωροπωλείο
  • Ρεμέτζο, καφέ μπάρ
  • Το ρόδιΑλεξανδρίδη Ευαγγελία, ξενοδοχείο
  • Ψαρρός Δημήτρης – Ψαρρός Γιάννης, Οπωροπωλείο
που στήριξαν  την διοργάνωση μας με τις προσφορές τους,

τους γονείς των αθλητών μας και ιδιαίτερα τις μαμάδες τους, για το υπέροχο γεύμα που προσέφεραν σε όλους,
και φυσικά τους μεγάλους πρωταγωνιστές της διοργάνωσης , τους αθλητές μας.




Με αθλητικούς χαιρετισμούς
το ΔΣ του Ν.Ο.Λ


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

προσέξτε τι γράφετε για να δημοσιευθεί.